Carmelo Ezpeleta: „Jednáme s KTM o nové smlouvě MotoGP“

V poslední době se hodně mluví o finanční situaci KTM. Navzdory tomu, že se v posledních měsících hraje o budoucnost rakouské motocyklové značky, kdy se dokonce mluví o dlouhodobém stažení ze třídy MotoGP jako výrobce a odsunutí závodních aktivit na druhou kolej, zdá se, že se karta obrací.

V prosinci při slyšení věřitelů bylo rozhodnuto, že KTM bude muset jako výrobce v rámci úsporných opatření v dlouhodobém horizontu (po roce 2026) odstoupit z prvotřídní třídy. Po nedávném schválení restrukturalizačního plánu, který ponechává KTM pouze 30 % svého dluhu ve výši 2,2 miliardy eur k zaplacení, Dorna Sports oznamuje, že v současné době jedná s KTM o nové pětileté smlouvě počínaje rokem 2027.

Poté, co ředitel KTM Motorsport Pit Beirer vždy říkal, že účast KTM v MotoGP až do sezóny 2027 nebyla diskutována, a nedávno při prezentaci projektu KTM MotoGP 2025 naznačil, že jsou již interně ve fázi plánování nově vyvinutého stroje MotoGP pro rok 2027. Carmelo Ezpeleta nyní v rozhovoru potvrdil, že rakouský tým dodrží aktuální smluvní období, které vyprší v roce 2026.

Carmelo Ezpeleta: „Není to tak, že bych se vůbec nebál, protože nechci, aby se do této situace dostal žádný tým. O závodní oddělení KTM a účast rakouského výrobce motocyklů ve světovém šampionátu přitom nemám obavy, to absolutně ne. Naopak, v současné době jednáme se skupinou KTM o prodloužení smlouvy, která platí od roku 2027 do roku 2031.“

KTM bude v roce 2025 působit v premiérové ​​třídě se čtyřmi jezdci, jmenovitě Bradem Binderem a Pedro Acostou ve službách Red Bull KTM Factory Racing Team a Maverickem Viñalesem a Eneou Bastianinim v barvách francouzského Red Bull KTM Tech3.



Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama