Top duo z týmu MSi: Ai Ogura a Sergio Garcia

Oba piloti týmu MSi opět stáli společně na stupních vítězů. Ai Ogura vyhrál závod v Assenu a těžil z penalty proti Ferminu Aldeguerovi. Oba piloti týmu nyní vedou mistrovství světa Moto2.

Jezdci MT Helmets-MSi zaujali také v Moto2 na okruhu TT v Assenu. Ai Ogura vyhrál svůj druhý závod sezóny, Sergio Garcia si zajistil třetí místo. Japonec sice také těžil ze Španělovy chyby v přesnosti – Aldeguer opět nedodržel traťová omezení v Assenu a v závodě dostal penalizaci na dlouhé kolo – ale zároveň byl Ogura jednoznačně nejrychlejším pilotem ve finále závodu na okruhu DutchTT. Závod se skončil opět čistým Boscoscurovým hattrickem na stupních vítězů.

Oba jezdci mohli do závodu odstartovat z první řady startovního roštu, ale museli přiznat porážku od Aldeguera hned v úvodní fázi. Ten jel ve vysokém tempu, a brzy získal dostatečný náskok. Ogura by ho rád následoval, ale soustředil se na ochranu materiálu pneumatik a otevřeně přiznal, že Španěl byl o něco rychlejší.

Budoucí jezdec MotoGP vedl pole 15 kol, než dostal trest na dlouhé kolo. Během tréninku byly jeho časy často zrušeny, protože překračoval limity tratě. Na rozdíl od Barcelony zůstal při provádění trestu sedět na motocyklu, ale byl daleko za oběma jezdci MSI.

Ai Ogura v posledních kolech bojoval se Sergiem Garciou, ale ten už neměl žádnou přilnavost, aby udržel nastavené tempo. „Příliš zatěžuji pneumatiky. Nakonec byly zničeny. Vyskytly se také nějaké chyby. Chtěl jsem dovést do cíle stávající výsledek,„ řekl lídr mistrovství světa, který dokázal dokončit každý závod letošní sezóny v Top-6.

Došlo k souboji mezi Ogurou a Aldeguerem, ale ten nedokázal najít cestu, jak porazit Japonce. “Naštěstí dostal penaltu, takže jsme ho mohli chytit,„ řekl Ogura, který by jinak neměl šanci ohrozit vítězství Španěla.

Na otázku, zda by si Ogura vyměnil data se spoluhráčem Garciou, odpověděl kladně. „Vzájemně sdílíme naše výsledky. V tréninku a kvalifikaci pak vypracujeme vlastní nastavení. Nakonec jsme oba vždy v popředí.“ Tým Tea Martina vyhrál polovinu z osmi dosavadních závodů Moto2 v letošní sezóně.

Sergio Garcia aktuálně vede celkové pořadí se 138 body před svým týmovým kolegou Ai Ogurou (124). Jelikož se Joe Roberts (115) kvůli zranění nemohl závodu v Assenu zúčastnit, klesl v žebříčku na třetí místo. Fermin Aldeguer (83) je aktuálně pátý v tabulce mistrovství světa, ale za Garciou ztrácí už 55 bodů.

V hodnocení konstruktérů je nyní Boscoscuro jasně před Kalexem (152 bodů) se 179 body. Třetí značka, Forward, zaostává a v roce 2024 dokázala bodovat pouze jednou.

15. Darryn Binder (ZA), Kalex, +23 003

Pořadí mistrovství světa po 8 z 20 závodů: 1. Garcia, 138 bodů. 2. Ogura 124. 3. Roberts 115. 4. López 87. 5. Aldeguer 83. 6. Gonzalez 73. 7. Canet 58. 8. Arenas 48. 9. Alcoba 46. 10. Chantra 46. 144. Ramirez. 12. Arbolino 43. 13. Vietti 43. 14. Dixon 33. 15. Baltus 23....19. Filip Salač 14.