Vítězem Ai Ogura a je novým lídrem šampionátu Moto2, 7. Salač

Japonský jezdec Ai Ogura vyhrál závod Moto2 na okruhu v Misanu. Druhý se umístil Aron Canet a stupně vítězů doplnil Polesetter Tony Arbolino. Svůj nejlepší letošní výsledek si na své konto připsal Filip Salač, v cíli odmávnutý na výborném sedmém místě.

Dosavadní lídr Sergio Garcia obsadil 12. místo a musel tak první pozici v šampionátu prostřední kubatury přenechat Ai Ogurovi. Sympatický jezdec ze «země vycházejícího slunce» se tedy ve stopách svých krajanů Harady, Kata nebo Ayoamy pokusí získat letošní titul mistra světa v prostřední kubatuře.

Filip Salač se do závodu rozjel z 11. místa , což byl jeho 2. nejlepší kvalifikační výkon roku, a držel si pozici v úvodním kole. Potom začal Filip Salač zajíždět pravidelné časy na vysoké úrovni, své nejlepší osobní časy zajel ve 13. a 14. kole. Ve 2. polovině závodu získal Čech další 4 místa k dobru a vrátil se tak do své garáže na 7. místě: „Tempo bylo úžasné a každé kolo jsem si užíval a každé kolo jsem se zlepšoval. Byl to úžasný závod! Jsem za to moc rád, protože prvních osm kol pro mě bylo docela těžkých. Byl jsem za (Marcosem) Ramirezem a s plnou nádrží bylo těžké předjíždět. Ale když jsem kolem něj projel, mohl jsem už držet svůj rytmus. Tempo bylo úžasné a každé kolo jsem si užíval a každé kolo jsem se zlepšoval. Věřím, že jsme udělali velký krok a motorce rozumíme více než během minulých závodů. Vypadá to, že jsme něco našli, a nejen já – ale také Tony. Jsem za něj i za tým tak šťastný a gratuluji jim. Doufám, že budeme brzy na vrcholu. Dobrá věc je, že nyní zde máme základní nastavení pro další závod. Děkuji týmu, protože jejich práce byla tento víkend úžasná a dnes pro mě připravili úžasné kolo.“

V šampionátu vede nyní Ogura ziskem 175 bodů, druhý Garcia má 166 a třetí je Roberts se 133 body. Filip Salač postoupil na 17. místo, když nasbíral 34 bodů.

15. Marcos Ramirez (E), Kalex, +31,308

Stav MS Moto2 po 13 z 20 závodů: 1. Ogura 175 bodů. 2. Garcia 166. 3. Roberts 133. 4. López 133 . 5. Dixon 130. 6. Aldeguer 122. 7. Gonzalez 115. 8. Canet 111. 9. Vietti 102. 10. Arbolino 97. 11.Chantra 76. 12. Ramirez 65. 13. Arenas 63. 14. Alcoba 57. 15. Agius 38...A dále: 17. Salac 34.