Vítězem Moto2 Ogura, dominance jezdců Boscoscura

Jezdci italského Boscoscura jeli v závodě Moto2 v Assenu svou vlastní ligu. Ai Ogura triumfoval před Ferminem Aldeguerem a Sergio Garciou. Náš jediný zástupce v šampionátu Filip Salač kvůli zranění nestartoval.

Nejlepší pozici měli tři jezdci od Boscoscura: Fermin Aldeguer, Ai Ogura a lídr mistrovství světa Sergio Garcia. Druhý v mistrovství světa Joe Roberts se musel dívat se zlomenou klíční kostí.

Aldeguer, který si nedávno jako šestý v mistrovství světa musel projít mírnou krizí formy, vypadal, jako by se kompletně změnil hned od začátku osmého závodu Moto2 v roce 2024. Devatenáctiletý mladík vyhrál start a okamžitě začal na čele odjíždět. Již po třech kolech získal Španěl na Garciu a Oguru téměř sekundu.

Zatímco Aldeguer jel vpředu sebevědomě a dokázal svůj náskok neustále zvyšovat, tak oba pronásledovatelé mohli jet volně.

Devět kol do konce bylo najednou hodně vzrušujících. Fermin Aldeguer, který ujel ostatním, byl potrestán dlouhým kolem za několikeré přejetí traťové bariéry. Když si závodník Boscoscuro odpykal svůj trest, budoucí jezdec MotoGP se náhle ocitl za nyní vedoucím Ai Ogurou a jeho týmovým kolegou z MSi Garciou.

Aldeguer se ale nevzdal. Během dvou kol získal #54 opět kontakt s lídry a fanoušci v Assenu zažili vzrušující třístrannou bitvu o vítězství ve finále. Na začátku předposledního kola to byl jen souboj dvou jezdců, protože Sergio Garcia už nedokázal udržet tempo Aldeguera a Ogury. Ai Ogura jsem ve finále předvedl naprosto suverénně. Japonec setřásl Aldeguera v posledním kole a zajistili týmu MSi druhé vítězství dne.

Za Garciou, který obhájil prvenství v šampionátu, se Jake Dixon dokázal vrátit do top 5. První desítku uzavřeli Chantra, Arbolino, Ramirez, Lopez, Gonzales a Vietti. Senna Agius skončil jedenáctý.

Z holandského pohledu se závod příliš nepovedl. Zonta van den Goorbergh předčasně spadl. Bo Bendsneyder si při svém comebacku na 13. místě alespoň připsal 3 body do mistrovství světa.

15. Darryn Binder (ZA), Kalex, +23 003

Pořadí mistrovství světa po 8 z 20 závodů: 1. Garcia, 138 bodů. 2. Ogura 124. 3. Roberts 115. 4. López 87. 5. Aldeguer 83. 6. Gonzalez 73. 7. Canet 58. 8. Arenas 48. 9. Alcoba 46. 10. Chantra 46. 144. Ramirez. 12. Arbolino 43. 13. Vietti 43. 14. Dixon 33. 15. Baltus 23....19. Filip Salač 14.