Canet vítězem, Ogura mistrem světa, 14. Salač

Dvě kola - ve 20. kole - před koncem naplánovaného počtu na 22 kol byl závod v thajském Buriramu zastaven pro déšť a vítězem prohlášen Aron Canet před Ai Ogurou. Ten se tak mistrem světa Moto2 prostřední kubatury. Náš Filip Salač obsadil 14. místo a získal tak další 2 body do šampionátu.

Byla to nešťastná neděle pro tým Marc VDS, kdy Tony Arbolino skončil už v 1. kole a Filip Salač byl dvakrát vytlačen z trati.

Navzdory krátké přeháňce deště těsně před startem závodu ve 13:15 místního času byla trať dostatečně suchá na to, aby na ní vyrazili jezdci s pneumatikami slick. Závod na 22 kol byl poté ve 20. kole přerušen červenou vlajkou, když znovu začalo pršet.

Celkem 85 466 lidí přišlo v neděli (celkem během pátku až neděle to bylo 205 543 fanoušků!) do hlediště Chang International Circuitu, aby sledovali 18. závod sezóny 2024.

Filip začal dnešní závod nejlépe za celou sezónu, tedy jako 5. na startovním roštu a v prvním kole byl ve vedoucí skupině, když ho postihla kolize, která ukončila závod jeho týmového kolegu Arbolina, a musel vyjet z trati.

22-letý Pražák se vrátil na trať na 25. pozici a odtud zahájil stíhací jízdu. Vyšplhal se až na 16. místo, když ho v 6. kole opět vytlačil jiný jezdec z dráhy. V dalších kolech, která zbývala do vyvěšení červených vlajek, se pak dostal o 5 míst z 19. místa: "Byl to smolný závod. Měl jsem dobrý start a pozici jsem si udržel. Ale pak v 5. zatáčce do Tonyho narazil další jezdec a já musel vyjet z trati, abych se vyhnul srážce. Byl jsem téměř poslední a jednu sekundu za jezdcem vepředu. Věděl jsem, že mé šance na slušný závod skončily. Pak jsem jel rychlým tempem a získával obnovoval pozice. Když jsem ale celkem snadno předjel jednoho jezdce, chtěl mě předjet zpátky. Havaroval a znovu mě vytlačil z trati, takže jsem ztratil dalších pět sekund pro nic. Je to, co to je. Tempo bylo dobré. Vím, že jsme dnes mohli zajet opravdu dobrý závod, ale někdy se takové věci stávají. Dobrá věc je, že máme silný rytmus, takže si to přenesme na další, kde se to pokusíme dát znovu do pořádku!“

15. Jorge Navarro (E), Kalex, + 1 kolo

Stav MS Moto2 po 18 z 20 závodů: 1. Ogura 261 bodů. 2. Canet 201. 3. Garcia 179. 4. Aldeguer 175. 5. Gonzalez 170. 6. Lopez 168. 7. Roberts 153. 8. Dixon 142. 9. Vietti 140. 10. Arbolino 135. 11. Ramirez 101. 12. Chantra 91. 13. Alcoba 79. 14. Arenas 76. 15. Agius 63.... A dále: 16. Salač 61. .