Časový program Silverstone, nazpět je Filip Salač

Po nejdelší letošní přestávce, když naposledy se závodilo 7. července na německém Sachsenringu, se celý paddock MotoGP přestěhoval do Velké Británie, kde se ve dnech 2. - 4. srpna koná na okruhu Silverstone Circuit už v pořadí 10. závod letošní sezóny, kterým je «Monster Energy British Grand Prix».

A jelikož je v Anglii časový posun + 1 hodina SEČ v České republice a na Slovensku, tak se vše pojede o hodinu později, než je normálně zvykem. A aby byl zachován čas startu «premier class». tak celý závodní víkend bude zakončen závodem prostřední kubatury, tedy Moto2.

Letní pauza byla pro Salače ideální příležitostí k odpočinku, zotavení a návratu do 100% kondice poté, co ho zranění přinutilo vynechat předchozí dvě kola v Assenu a na Sachsenringu.

Český jezdec odstartoval loni v srpnu v Silverstone z 11. místa a byl zapojen do intenzivní bitvy s vítězem závodu Moto2 Celestinem Viettim a bývalým mistrem světa Moto3 Albertem Arenasem, než byl odmávnut v cíli na 13. pozici .

Salač získal body ve všech svých třech předchozích startech v Moto2 na této dlouhé a rychlé trati v Silverstone, přičemž nejlepším z nich je deváté místo v roce 2022 po skvělém útoku ze 17. místa na roštu.

Pro Salače bude tento víkend o opětovném budování sebevědomí: „Jsem velmi nadšený, že po dlouhé přestávce budu opět závodit tento víkend v Silverstone. Bohužel moje pauza byla delší po zranění v Assenu, ale cítím se fyzicky silný a v poslední době jsem dokázal hodně jezdit. Očividně jsem vynechal spoustu kilometrů na motorce v Assenu a Sachsenringu a tento víkend je především o budování sebevědomí, protože to byla velká havárie v Nizozemsku. Bude důležité nedělat žádné chyby, ale musíme zvládnout potřebu obnovit pocit a sebedůvěru s potřebou podávat dobrý výkon a získat pro tým co nejlepší výsledek.

Silverstone je velmi dlouhá a technická trať a velmi náročná, ale jsem připraven a těším se, až budu zpátky se svým týmem."