IDM pokračovalo na Schleizu

Pouze s jedním startujícím Čechem se odehrával další letošní závodní víkend šampionátu IDM na přírodní trati ve Schleizu, v pořadí letos už čtvrtý, tedy s Filipem Feiglem - aktuálně sedmým v šampionátu IDM prostřední kubatury, ten dnes dvakrát bodoval, za P6 a P11. a získal tak dalších 15 bodů.

Oba dva závody Superbike byly velkým soubojem Ukrajince Ilyi Mikhalchika a jezdce s wild card Markusa Reiterbergera - ten jel pochopitelně bez nároku na body - a nakonec vítězný double slavil právě Ilya Mikhalchik s BMW, který je tak novým lídrem šampionátu IDM, když vystřídal úřadujícího šampiona Floriana Alta - ten byl odmávnut dvakrát na třetím místě, ovšem získal body 2x20 bodů.

15. Marco Fetz (D), BMW

Stav šampionátu IDM-Superbike po 8 ze 14 závodů: 1. Ilya Mikhalchik 163 bodů; 2. Florian Alt 155 ; 3. Toni Finsterbusch 93; 4. Patrick Hobelsberger 92; 5. Jan-Ole Jähnig 89; 6. Lorenzo Zanetti 80; 7. Bálint Kovács 72; 8. Leandro Mercado 63; 9. Hannes Soomer 51; 10. Thomas Gradinger 42

První závod Supersport musel být předčasně ukončen kvůli olejové skvrně na trati po 10 kolech z 15 plánovaných. V něm obsadil Filip Feigl 6. místo. Ve druhém se mu už tolik nedařilo, a byl odmávnut v cíli těsně za Top-10. Vítězný double slavil Nizozemec Twan Smits se strojem Yamaha.