Mikhalchikův hattrick v Mostu, 19. König

Trojnásobný šampion IDM Ilya Mikhalchik vyhrál v Mostu potřetí v řadě, když především jeho souboj s Hannesem Soomerem byl opravdu prvotřídní. Bohužel Estonec při něm havaroval. Čech Oliver König poprvé na pátý pokus uviděl šachovnicový praporek, na body ale nedosáhl.

V první řadě stáli Ilya Mikhalchik, Florian Alt a Patrick Hobelsberger, nejlépe do závodu odstartoval Alt. Na čele bojovala skupinka ve složení Alt, Hobelsberger, Mikhalchik, Hannes Soomer a Jan-Ole Jähnig. V 8. kole zaútočil Mikhalchik a dostal se do čela a okamžitě zajel nejrychlejší kolo závodu. Ve 12. kole předjel v první šikaně na brzdy Soomer Ukrajince a dostal se do čela. Patrick Hobelsberger se po kontaktu s Jan-Ole Jähnigem propadl až na P17.

Dvě kola před koncem vyzkoušel Mikhalchik poprvé Soomera, ale ten útok odrazil. Pak ale zaútočil Ukrajinec znovu a Estonec ztratil kontrolu nad svým motocyklem a místo na pódiu skončil v kačírku. Tím se na 2. místo se ztrátou 4,1 sekundy dostal Florian Alt, třetí projel cílem Jan-Ole Jähnig. Oliver König bojoval ve skupině závodící o P15, v závěru se ale propadl a obsadil P19 - tedy bez bodového zisku, ale konečně letos projel cílem.