O víkendu se jede 8h-Suzuka

Yamaha Austria Racing Team už ve své historii vyhrál skoro všechno, chybí ale umístění v Top-3 v prestižním závodě 8h-Suzuka. Podaří se to týmu manažera Mandyho Kainze ve složení Niccolò Canepa, Marvin Fritz a Karel Hanika letos?

Rakouský tým Yamaha Austria Racing Teams (YART) už dvakrát vyhrál mistrovství světa, 11 závodů EWC a získal 28 dalších pódiových umístění, ale na stupních vítězů při kultovním japonském závodě ještě YART nestál.

V posledních dvou letech je o to připravil pád při předjíždění jednoho soupeře o celý okruh a následující pád (2022) a problémy s elektronikou (2023) – tak snad letos proběhne vše bez problémů.

Stav MS EWC po 2 ze 4 závodů: 1. Yoshimura SERT Motul, Suzuki GSX-R1000, 88 bodů. 2. YART - Yamaha, Yamaha YZF-R1, 87. 3. Tati Team Beringer, Honda CBR1000 RR-R, 54. 4. BMW Motorrad World Endurance, BMW M1000RR, 53. 5. Team Bolliger Switzerland, Kawasaki ZX-10R, 43. 6. Kawasaki Webike Trickstar, Kawasaki ZX-10R, 39. 7. BMRT 3D Maxxess, Kawasaki ZX-10R, 38. 8. Motobox Kremer, 33, Yamaha YZF-R1. 9. KM99, Yamaha YZF-R1, 29. 10. F.C.C. TSR Honda, Honda CBR1000 RR-R, 26.