Salač zajel v Misanu nejlepší výsledek sezóny 2024

Na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu pokračoval o víkendu seriál mistrovství světa silničních motocyklů. Tým Elf Marc VDS Racing Team navázal v kategorii Moto2 na úspěšný závod v Aragonu, Tony Arbolino obsadil třetí místo a Filip Salač si sedmou pozicí v cíli vylepšil své letošní maximum.

V Misanu navíc oslavil rovnou stovku startů v mistrovství světa, z toho padesát v prostřední kategorii Moto2.

Zdravotní problémy z minulého týdne jsou téměř pryč. Filip Salač zahájil závodní víkend dobrými časy, své maximum 1:35.810 zajel v hlavní části kvalifikace, kde na vítězného týmového kolegu Arbolina ztratil pouze +0,612 sekundy. „Byla to moje prozatím druhá nejlepší kvalifikace sezóny. Ráno jsem se sice nedostal na přímý postup do Q2, v každém dobře rozjetém kole mě někdo zpomalil. Ale první kvalifikací jsme projeli na postupovém místě, a to mi dodalo potřebné sebevědomí. Na hlavní kvalifikační část už jsem měl pouze jednu sadu pneumatik, takže čtvrtá řada na gridu není špatná,“ řekl po sobotním programu Filip Salač #12.

Po startu nedělního závodu se Filip dlouho držel na 12. místě, ale ve druhé polovině závodu chytil skvělé tempo, srovnatelné se soupeři ve vedení. Když překonal Ramireze, rychle se dostal před Robertse, a později také Arenase. Tři kola před cílem upadl Vietti a po předjetí Moreiry se český jezdec posunul na konečnou sedmou pozici.

„Od prvního tréninku jsem se cítil po zdravotní stránce dobře a mohl se soustředit jen na jízdu. Motorka fungovala skvěle, start z jedenáctého místa byl poměrně dobrou výchozí pozicí, ale v první polovině závodu se mi nedařilo předjet Ramireze. Měl jsem s plnou nádrží problém na brzdách. Když jsem se pak před něj dostal a chytil svoje tempo, rychle jsem dojížděl jezdce před sebou. Kdyby byl závod delší, možná bych se dostal i na Aldequera. Byl to dobrý závod, v posledních kolech jsem jezdil podobné časy jako vedoucí trojice, takže s výsledkem jsem spokojený. Je to krok dopředu, máme základní nastavení na další podnik, gratuluji Tonymu a díky moc týmu za skvěle připravenou motorku,“ zhodnotil víkend v Misanu Filip Salač #12.

Vítězem 13. závodu kategorie Moto2 se stal Ai Ogura, druhý skončil Aron Canet a třetí místo obsadil Tony Arbolino. Filip Salač si v Misanu připsal devět důležitých bodů a v průběžném pořadí se posunul na 17. místo.

15. Marcos Ramirez (E), Kalex, +31,308

Stav MS Moto2 po 13 z 20 závodů: 1. Ogura 175 bodů. 2. Garcia 166. 3. Roberts 133. 4. López 133 . 5. Dixon 130. 6. Aldeguer 122. 7. Gonzalez 115. 8. Canet 111. 9. Vietti 102. 10. Arbolino 97. 11.Chantra 76. 12. Ramirez 65. 13. Arenas 63. 14. Alcoba 57. 15. Agius 38...A dále: 17. Salac 34.