Senzační vítězství Iannoneho

Po vítězství Danila Petrucciho v Cremoně vyhrál také první závod WorldSBK v Aragónu privátní jezdec Ducati – tentokrát to byl Andrea Iannone. Toprak Razgatlioglu a Garrett Gerloff se postarali o další pódiová místa pro BMW.

Startovní pole MS-Superbike 2024 v Aragonu stále nebylo kompletní. Vrátili se sice mistři světa Toprak Razgatlioglu (BMW) a Jonathan Rea (Yamaha), ale chybí nadále Dominique Aegerter po svém úraze na bicyklu MTB - nahradil ho opět Marvin Fritz (Yamaha), navíc zákaz startu obdržel Adam Norrodin - jezdec týmu Petronas-Honda utrpěl v FP1 zranění kotníku.

První start musel být po jednom kole opakován, neboť Ducati Sama Lowese za sebou nechávala kouř s olejovou stopou a Brit v T5 havaroval. A chyběl také Nicolo Bulega, ten v už zahřívacím kole musel pro defekt odstavit svou Ducati.

Po Re-startu na 17 kol vedl po většinu závodu Iannone, za ním se vystřídali Razgatlioglu, Petrucci, Bautista a později ještě Gerloff.

Pouze Petrucci dokázal v jednom momentu svého krajana na špici vystřídat, zkoušel to i Razgatlioglu, ale nepodařilo se mu to. Až do posledního kola bojovalo za ním dalších 5 jezdců o umístění v Top-6. V posledních čtyřech kolech zajel Iannone několik rychlých kol za sebou a o vítězi brzy nebylo pochyb. Pod šachovnicovým praporkem projel ex-pilot MotoGP s náskokem 0,8 sec, za ním byli odmávnuti Razgatlioglu a Gerloff. Po skončení závodu došel Iannonemu benzín a do Parc fermé a na stupně vítězů se dostal vítězný Ital s pomocí skútru.

Zajímavé: Gerloff uhájil v posledních dvou kolech svou pozici proti loňskému trojnásobnému vítězi Alvaro Bautistovi, který se tak nedostal letos na pódium.

Nejlepším jezdcem s japonským motocyklem byl nakonec Iker Lecuona (Honda), teprve za ním skončil Alex Lowes (Kawasaki), až desátý byl odmávnut Andrea Locatelli (Yamaha).