Toprak vyhrál v Mostě i Sprint, Bautista crash

Lídr šampionátu Toprak Razgatlioglu (BMW) vyhrál v Mostě i nedělní závod Superpole/Sprint. Druhý skončil Nicolo Bulega (Ducati) a jako třetí byl odmávnut Alex Lowes (Kawasaki). Top-5 dokompletovali Danilo Petrucci (Ducati) a Remy Gardner s nejlepším motocyklem Yamaha.

Pro tureckého jezdce to znamenalo už jeho 50. vítězství v tomto šampionátu a má nyní na svém kontě 19 pódiových umístění. S motocyklem BMW už vyhrál 11x, a nyní vede továrna BMW v soutěži značek před Ducati o 2 body. Brit Alex Lowes získal své 41. pódium a vyrovnal se tak Neilu Hodgsonovi.

Andrea Locatelli (Yamaha) obsadil šesté místo, sedmý skončil Andrea Iannone (Ducati) a body si ještě připsali Michael vd Mark (BMW) a Jonathan Rea (Yamaha).

V posledním kole v souboji dvou továrních jezdců Ducati Bautistou a Bulegou havaroval mistr světa, zatímco náskok Bulegy přes kolizi s Bautistou mu stačil k obhájení druhého místa. Tím se uvolnilo třetí místo pro Alexe Lowese. Nejlepším privátním jezdcem byl v cíli jako čtvrtý Danilo Petrucci. Těsně za ním dojel Remy Gardner.

Jonathan Rea profitoval z crashe mistra světa a byl odmávnut jako devátý a polepšil si tak na gridu o 6 pozic. pro odpolední závod. Nejlepší Hondu pilotoval Xavi Vierge na P11., Domi Aegerter havaroval hned v 1. kole a dojel do cíle na 18. místě.