Toprakův mostecký hattrick

Turecký tovární pilot německé BMW Toprak Razgatlioglu je v současné době suverénem šampionátu WorldSBK, dokázal to i Mostě, kde během uplynulého víkendu nenašel přemožitele. V horkém nedělním odpoledni stáli spolu s ním na stupních vítězů dva Italové, Nicolo Bulega a Andrea Locatelli.

Závodní víkend shlédl na severu Čech rekordní počet diváků, kterých bylo celkem 58 474 fanoušků.

Při startu závodu ve 14 hodin byla teplota vzduch 32 stupňů Celsia, asfalt dosahoval 51 stupňů. Zatímco Petrucci a Bautista havarovali v 1. zatáčce, tak 28-letý Turek jel tak suverénně, že celou cílovou rovinku mohl ukázat fanouškům dlouhé Wheelie.

V cíli nakonec třetí Locatelli bojoval dlouho s Remy Gardnerem (4.) a Michaelem vd Markem (5.). Velmi dobré 6. místo vybojoval 37-letý Jonathan Rea. Jeho krajan Alex Lowes musel absolvovat dvě Long-Lap-Penalty, takže jeho umístění na P9 bylo maximem.

V nejlepším letošním světle se ukázali oba jezdci s motocykly Honda, když Iker Lecuona a Xavi Vierge bojovali o umístění v Top-8. Nakonec byli odmávnuti Lecuona na P10, Vierge po kontaktu s Axelem Bassanim na P11.