Udělení titulu pro Ai Oguru zatím oddáleno, 14. Salač

V prostřední kubatuře neproměnil Ai Ogura svůj první mečbol, když vyhrál Aldeguer před Canetem a domácím Agiusem - čtvrtý Ogura. Náš Filip Salač bral 2 body za 14. místo. A do konce sezóny pojede Gresini tým už bez hlavního sponzora - QJMotor.

Důvodem byla čelenka «Hachimaki», kterou měl na startovním roštu v Motegi na hlavě pozdější vítěz Manuel Gonzalez.

Filip na startu z 22. místa věděl, že musí dobře odstartovat, a český jezdec to zvládl. Na konci 1. kola už získal 3 místa a byl na 18. místě. Odtud český jezdec pokračoval v postupu a usadil se v čele 2. skupiny . Ale po 6 kolech do konce se začal cítit nepohodlně s přední částí motocyklu a klesl zpět na 14. místo: „Byl to pro nás těžký závod a náročný víkend. Na začátku závodu si myslím, že jsem nevyužil veškerý potenciál, který jsme měli, a přední skupina mi ujela. Pak jsem bojoval ve druhé skupině a cítil jsem se tam dobře. Vedl jsem druhou skupinu, ale v posledních šesti kolech jsem měl špatný pocit z přední části motorky. Celkově to bylo těžká Grand Prix a je těžké to přijmout po našem dobrém výsledku v Japonsku. Ale musíme se přeskupit a připravit se na další v Thajsku, kde se pokusíme tento výsledek napravit.“

15. Mario Aji (RI), Kalex, +30,465

Stav MS Moto2 po 17 ze 20 závodů: 1. Ogura 241 bodů. 2. Canet 176. 3. Aldeguer 175. 4. Garcia 175. 5. Lopez 163. 6. Gonzalez 163. 7. Roberts 153. 8. Vietti 140. 9. Arbolino 135. 10. Dixon 133. 11. Ramirez 85. 12. Alcoba 79. 13. Chantra 78.14. Arenas 68. 15. Agius 63....A dále: 16. Filip Salač 59.