Vítězem Moto2 Jake Dixon, 11. Salač

V prostřední kubatuře na náročném okruhu MotorLand Aragón dnes dominoval Brit Jake Dixon, druhý byl odmávnut Ital Tony Arbolino a první pódium si v Moto2 na své konto připsal Rookie, Turek Deniz Öncü. Náš Filip Salač byl odmávnut na 11. pozici - po startu z P20; a to pro něho znamenalo dalších 5 bodů do šampionátu.

V posledním kole v souboji dvou jezdců týmu American Racing havaroval Joe Roberts 4 zatáčky před cílem, takže jeho týmový kolega Ramirez obsadil 7. místo. Jelikož Ai Ogura obsadil 8. místo a lídr šampionátu Sergio Garcia pod šachovnicový praporek nedojel, tak Španěl vede před Japoncem už jen o 12 bodů. První body si dnes v kubatuře Moto2 připsal vícemistr světa Moto3 Ayumu Sasaki za 12. místo v cíli.

A pojďme se podívat, co píše jeho tým: Filip Salač měl po sobotním 17. místě v kvalifikaci co dělat. Navíc dostal trest 3 místa na startovním roštu, udělený v pátek odpoledne, což znamenalo, že stál na na 20. místě . Ale český jezdec měl dobrý start a první kolo, získal 7 míst a v prvním kole se umístil na 13. místě.

V 8. kole se Filip prosadil na 12. místo a sváděl dlouhý závodní boj s Ayumu Sasakim o jeho udržení. Odrazil japonského jezdce a získal další místo v posledním kole a skončil 11. "Měli jsme dobrý začátek a tempo nebylo špatné. Těžký závod. Nikdy není snadné začít závodit z 20. pozice! Zvlášť tady v Aragonu, protože trať byla tak špinavá, když jste sjeli ze závodní linky. Když vyjedete z řady, bylo tak snadné havarovat. Předjíždění jezdců bylo tak těžké. Nakonec jsme měli dobrý začátek a tempo nebylo špatné. Ale v posledních kolech jsem byl úplně v KO. Jen jsem se snažil dojet do cíle. S antibiotiky jsem byl doslova mrtvý. Závod jsme dokončili a bylo třeba vzít mnoho pozitiv. Ale výsledek stále není co slavit. Jsem šťastný za tým a za Tonyho. Gratuluji mu a doufám, že se k němu budu moci brzy připojit na pódiu!“

Španělští fanoušci tak dnes zažili pohromu lokalmatadorů, neboť ani jeden ze tří domácích spolufavoritů nedojel do cíle: Canet, Aldeguer a lídr šampionátu Sergio Garcia.

Dnešní výsledek znamená, že Top-4 dělí v průběžné klasifikaci mistrovství světa pouhých 32 bodů a na pořadu je ještě 8 závodů, tedy se bude rozdělovat ještě 200 bodů. Jinak po dlouhé době stáli na stupních vítězů pouze jezdci s motocykly Kalex.

15. Mario Aji (RI), Kalex, +29,684

Stav MS po 12 z 20 závodů: 1. Garcia, 162 bodů. 2. Ogura 150. 3. López 133 . 4. Roberts 130. 5. Dixon 119. 6. Aldeguer 112. 7. Vietti 102. 8. Gonzalez 102. 9. Canet 91. 10. Arbolino 81. 11.Chantra 74. 12. Ramirez 64. 13. Alcoba 57. 14. Arenas 56. 15. Agius 33...A dále: 20. Salač 25.