Vítězem Vietti, Salač v Top-10

Při neúčasti zraněného Ai Ogury se suverénním vítězem prostřední kubatury stal na Red Bull Ringu Celestino Vietti před Alonso Lopezem a Jake Dixonem. Svůj nejlepší letošní výsledek zaznamenal Filip Salač, který obsadil 10. místo, jeho týmový kolega Tony Arbolino byl odmávnut v Top-5.

Filip Salač věděl, že má silný rytmus, přestože startoval z 16. místa. Po stabilním startu si český jezdec na začátku vybojoval pozici a ve 2. kole obsadil 15. místo. Dvaadvacetiletý jezdec se pak ocitl v boji 9 jezdců o 6. místo. Poté, co se mu podařilo předjet Izana Guevaru, zapomněl Filip na bolest, kterou cítil po nedávno utrpěném zranění kolene, předjel několik jezdců a vyšplhal se na 10. místo při průjezdu pod šachovnicovou vlajkou. Získaných 6 bodů za 10. místo znamená pro Filipa 20. místo v mistrovství světa s 20 body: „Neděle skončila a my jsme odjeli náš nejlepší závod roku! Bohužel jsme začínali dost vzadu, což byl hlavní důvod, proč jsem nebyl schopen být blíže vepředu. Půlku závodu jsem byl zaseknutý za Guevarou. Když jsem se přes něho konečně dostal, rychle jsem dokázal chytit skupinu vepředu a některé z nich předjet. Jsem opravdu šťastný, protože motorka dnes fungovala dobře. Tým odvedl úžasnou práci. Celkově to byl dobrý víkend, takže teď musíme příště pokračovat v Aragonu.“

15. Senna Agius (AUS), Kalex, +18,121

Stav MS Moto2 po 11 ze 20 závodů: 1. Garcia, 162 bodů. 2. Ogura 142. 3. Roberts 130. 4. López 120. 5. Aldeguer 112. 6. Vietti 96. 6. Gonzalez 88. 7. Dixon 94. 8. Canet 91. 9. Gonzalez 91. 10.Chantra 64. 11. Arbolino 61. 12. Alcoba 57. 13. Arenas 56. 14. Ramirez 55. 15. Agius 33....20. Salač 20.