První vítězství v Moto2 pro Garciu, 15. Salač

Španěl Sergio Garcia vyhrál dnes v Austinu svůj premiérový závod Moto2, druhý byl v hodně nudném závodě odmávnut lokalmatador Joe Roberts - k velké radosti domácích fanoušků a stupně vítězů dokompletoval Fermin Aldeguer. Náš Filip Salač obsadil 15. místo a získal první letošní bod.

Ačkoliv ve startovním poli je mnohonásobná převaha jezdců s motocykly Kalex, tak z dnešního vítězství se radoval pilot s motocyklem Boscoscuro, které závodí v šampionátu čtyři a všechny se dnes umístily v Top-7.

Filip dobře věděl, že dobrý start je klíčový pro jeho šance na bodování. Začal dobře a získal hned 3 místa v 1. kole a ocitl se tak na 16. místě ve 2. kole. Ve svém prvním závodě po 5 týdnech byl 22letý český jezdec opatrný, aby si v prvních kolech nespálil zadní pneumatiku, a podařilo se mu získat další místo u šachovnicové vlajky: "Začal jsem dobře a pak jsem se snažil zůstat v klidu. Byl to těžký závod. Bylo to pro nás skoro jako první závod v této sezóně, protože jsem byl poprvé plně fit. Měl jsem dobrý start a pak jsem se v následujících kolech snažil zachovat klid a nebýt tak agresivní se zadní pneumatikou. Možná jsem byl příliš klidný! Nakonec jsme získali první letošní bod, ale tohle není pozice, na které chceme být – nejen pro mě, ale i pro tým. Musíme v Jerezu dál tvrdě pracovat. Děkuji klukům za všechnu tvrdou práci, kterou odvádějí, a jsem opravdu nadšený, že se teď do Španělska dostanu. Test v Jerezu po závodě pro nás bude také velmi důležitý, takže budeme držet hlavy vztyčené a půjdeme do dalšího!“

20. Guevara, Forward, + 33,210

Stav MS Moto2 po 3 z 21 závodů: 1. Garcia, 51 bodů. 2. Roberts 49. 3. López 38. 4. Canet 38. 5. Ogura 33. 6. Gonzalez 30. 7. Aldeguer 29. 8. Ramirez 28. 9. Baltus 23. 10. Vietti 22. 11. Arenas 20. 12. Alcoba 17. 13. Chantra 11. 14. Foggia 10. 15. Arbolino 9. 16. Van den Goorbergh 3. 17. Bendsneyder 2. 18. Agius 2. 19. Moreira 2. 20. Binder 1. 21. Öncü 1. 22. Salac 1.

MS konstruktérů: 1. Kalex 65 bodů. 2. Boscoscuro 63.

MS týmů: 1. MT Helmets - MSI 84 bodů. 2. Onlyfans American Racing Team 77. 3. Beta Tools Speedup 67. 4. QJMotor Gresini Moto2 50. 5. Fantic Racing 38. 6. RW Racing 26. 7. Red Bull KTM Ajo 23.8. Yamaha VR46 Master Camp Team 17. 9. Italtrans Racing Team 12. 10. Honda Team Asia 11. 11. Marc VDS Racing Team 10. 12. Liqui Moly Husqvarna Intact GP 3. 13. Pertamina Mandalika GAS UP Team 2.